W_00183_Easy-Resize.com

Gabinet Vita-Dent  istanieje już ponad
30 lat.

W  oparciu o dużą bazę pacjentów  oraz dużą potrzebę współdziałania interdyscyplinarnego podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta starając się zwrócić uwagę na to co najważniejsze, prowadząc dokładną analizę i dianostykę.

Invisalign

Ortodoncja

Pedodoncja

Chirurgia stomatologiczna

vita-dent

Nasze specjalizacje to:

Rentgenodiagnostyka

Pracownia RTG zębów Vita-Dent Kalisz Nasze gabnety  oferują bogate spectrum technik wizualizacyjnych koniecznych do przeprowadzenia...

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina  ściśle powiązana z pozostałymi dziedzinami stomatologii.W gabinecie oferujemy naszym pacjentom bezbolesne zabiegi....

Ortodoncja

Ortodoncja jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną stomatologii. Łączy ona zarówno profilaktykę jak i leczenie aparatami...

What we do

True Healthcare For Your Family

0+
Wyróżnienia
0180+
Zadowolonych pacjentów
0%
Satysfakcji
0+
Lat doświadczenia
Opinie

Nasi pacjenci

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych pacjentów również na portalu ZnanyLekarz.pl

Lek.dent. Aleksandra Widenka oraz lek. dent. Jacek Zabielski 

Nasz gabinet korzysta z sprzętu renomowanych firm

Mikroskop stomatologiczny – Jest niezbędnym instrumentem stosowanym w zabiegach stomatologicznych i chirurgii stomatologicznej, pozwalającym na optymalną ocenę, zachowanie i utrzymanie struktury zęba oraz tkanki jamy ustnej, a także przy zabiegach małoinwazyjnych.

Piaskarka Stomatologiczna – Jest to połączenie skalera z piaskarką. Skaler najnowszej technologii zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu,  a piaskarka Air Flow służy do oczyszczania zębów z płytki i osadu. Dzięki tej piaskarce zabieg higienizacji jest zdecydowanie bardziej przyjemny i jeszcze bardziej delikatny, a do tego bardzo dokładny. Urządzenie pozwala na pracę z podgrzewaną wodą. Bardzo polecamy zabieg higienizacji przy użyciu tej piaskarki przed wszelkimi zabiegami stomatologicznymi i ortodontycznymi.

Quicksleeper – Znieczulenie komputerowe – Jedyny na świecie system umożliwiający natychmiastowe i skuteczne znieczulenie bez efektów ubocznych znanych z tradycyjnych metod. Ponadto umożliwia iniekcję transkortykalną, która całkowicie zrewolucjonizowała jakość i skuteczność znieczuleń. Szczególnie polecany dla pacjentów, którzy boją się tradycyjnego sposobu znieczulenia.

Skaner Wewnątrzustny –  zdj 288.pozwala całkowicie wyeliminować nielubiane przez małych i dużych pacjentów wyciski przy pomocy mas wyciskowych. Stosowany w ortodoncji i protetyce do planowania leczenia i cyfrowego projektowania.

Laser Biostymulacyjny – Sirona Laser Blue –  Ma on cechy pozwalające na zredukowanie bólu i jednocześnie zapewnia szybsze gojenie. Dzięki niemu możliwe jest także przeprowadzanie rehabilitacji pourazowej, czy też stymulacji układu immunologicznego, który w ten sposób efektywniej chroni organizm przed infekcjami, a także wspomaga gojenie tkanek czy także istotne zmniejszenie obrzękniętych tkanek w jamie ustnej… i nie tylko!

Wskazania do wykorzystania lasera biostymulacyjnego

Warto wskazać sytuacje, w której laser biostymulacyjny może okazać się niezwykle pomocnym zabiegiem. Dolegliwości, które warto wyróżnić przy wykorzystaniu lasera to dla przykładu:

  • stany zapalne błony śluzowej
  • Zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego
  • Wyrzynanie zębów, które jest wyjątkowo bolesne i męczące dla samopoczucia pacjenta
  • Infekcje ropne jamy ustnej
  • Nadwrażliwość bólowa struktury, jaką jest zębina

Sybron Endo – urządzenie do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych stosowane w endodoncji.

 Tecno-gaz sedacja – Zestaw do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. Urządzenie to zapewnia bezstresowe leczenie zarówno dorosłych pacjentów jak i dzieci odczuwających silny lęk przed stomatologiem.

Elekrokauter – nóż elektryczny – stosowany w niektórych zabiegach  z zakresu chirurgii stomatologicznej.